Garanti BBVA  ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi
  2 Yorum

Garanti BBVA Yabancı Hesapların Vergi Uyumu Mesajı

1.094görüntüleme
Oguzhan
Oguzhan 08 Kasım 2020 10:35

Garanti müşteri hizmetlerinde kredi kartı başvurusunda bulundum. Kart şubeye geldi. Ve ben bu kartı avantajı olmadığı için istemedim. Almadan iptal ettim. Bana bir zaman sonra şöyle bir mesaj geldi."Sayin oguzhan uluçay, yabancı Hesapların Vergi Uyumu Kanunu (fatca) ve Ortak Raporlama Standardı (crs) kapsamında ABD'de ve/veya başka bir ülkede vergi mükellefi olup olmadığınıza dair beyanınızı ve varsa eksik belgelerinizi mümkün olan en kısa sürede en yakin şubemize iletmenizi rica ederiz. Aksi takdirde bilgilerinizin resmi makamlara raporlanabilecegini ve yapılacak raporlama sonucunda bu makamlar tarafından uygulanabilecek her turlu yaptırımdan sorumlu olacağınızı hatırlatmak isteriz. Ayrıntılı bilgi için şubenize başvura B002". Şubeye gittim. Önemsiz dedi. Yurt dışı hesabınız yoksa bir önemi yok dendi. Zaman geçti. Aynı mesajı tekrar aldım. Neden böyle bir mesaj gönderip insanin içine kurt düşürüyorsunuz. Müşteri hizmetleri bilgi vermiyor. Şubeye iletişim bilgilerimi silin, bana mesaj gelmesin diyorum. Yapamıyoruz diyor. Bıktım sürekli şubeye gitmeye. İsim gücüm varken böyle sıkıntılara sokmak zorunda mısınız? Lütfen arama olarak bana dönüş yapın. Gerçekten bıktım. Yurt dışıyla alakam yok. Bana böyle bir mesaj geliyor. Şube boş ver diyor. Sonra tekrar aynı mesaj geliyor.

Garanti BBVA Logo
Garanti BBVA08 Kasım 2020 10:40

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

  • profile
1 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Ahmet
Ahmet22 Kasım 2020 13:22
 

Kardeşim çözebildin mi

Oguzhan
Oguzhan26 Kasım 2020 09:52
 

Şubeye tekrar gittim. Yine önemsiz dediler. Mesajda mükellef olmadığımın beyanını istediği yazılıyor dedim. Sonra doğru düzgün bilgi vermeden kağıt getirdiler. Mükellef olmadığımın beyan belgesiymiş. İmzaladım, garantiden iletişim bilgilerimi sildim.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler