Garanti BBVA Maddi Zararlı Suç İşliyor

Rasih Rasih7 ay önce

Özetle Garanti BBVA maddi zararlı suç işliyor; hem para kaybetmemize, hem de psikolojik olarak öldürüyor.

1. Cuma günü 14:52 de yanlışlıkla bir EFT yaptım. 2. 14:56'da iptali için başvurdum. EFT henüz iptal edilebilecek iken çalışan iptal etmedi. Paranın karşı bankaya iletildiğini söyledi ancak bu kadar hızlı olma ihtimali neredeyse yok. Konu ile ilgili kayıt oluşturup en geç 3 gün içinde iadenin sağlanacağını iletti; ancak işlemin kısa süre içinde tamamlanmasının da mümkün olduğunu iletti. 3. İşlemin takibi için 17:00 civarı tekrar aradım. Garanti personeli, bir önceki işlemin var olduğunu teyit edebilecek hiçbir bilgi veremedi; yani böyle bir kaydın oluşturulduğu dahi meçhul. 4. Izdıraplı bir görüşmeden sonra, acil olarak belirtip kaydı tekrar oluşturacağını iletti ve sonrasında takip numarası verdi. İkinci personelin aşırı kötü iletişim standardı ve anlayışsızlığı sebebi ile ayrıca şikayet kaydı oluşturdum. 5. Aradan 3 gün geçti, pazartesi Garanti personeli beni geri aradı. Bu gibi durumlarda iade işlemini kendilerinin yapmadığını iletti. Yanlış gönderilen EFT'lerde parayı karşı taraftan kendim istemeliymişim.

Özetle Garanti personeli, yapamayacağı işlem için 2 kez kayıt oluşturup takip numarası veriyor ve 3 gün sonra bu işlemi zaten yapamayacağını, benim yapmam gerektiğini söylüyor.

Şimdi genel müdürüne, yönetim kurulu üyelerine sesleniyorum. Siz bankanızın süreçlerinden habersiz personelleri istihdam edecek kadar sorumsuz ve kötü niyetli insanlarsınız. Sahaya hazır olmayan personelleri vatandaşın karşısına çıkaracak kadar bu topluma düşmanlaşmışsınız. EFT için 6 TL'den fazla ücret alıp, bu süreçte size düşenin hiçbir kısmının yapılmamasını inşa edecek beceriksizliğe sahipsiniz.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Rasih 6 ay önce

Her kanalınızı çözümsüzlükle tıkamak için can attığınızdan diğer mecralara yazıyoruz; siz de biliyorsunuz ki doğru düzgün iş yapmak istediğiniz herhangi bir gün bulunmuyor; biz de bize ettiğiniz eziyeti - ihaneti böylece dertleşmek için paylaşıyoruz. Yine de iyi denemeydi; çalışıyormuş ve çözüm üretiyormuş izlenimi vermek için bütçe ayırıyorsunuz; yazık...

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 6 ay önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden ya da 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezimize sesli mesaj bırakarak iletmenizi rica ederiz. Sesli mesaj bırakmak için yönlendirme adımında “şikayet” demeniz yeterli. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler