Garanti BBVA ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Garanti BBVA Krediye Ek Hayat Poliçesi

1.139görüntüleme
Fatih
Fatih 11 Kasım 2020 16:30

Garanti BBVA dan kasım 2019 yılında İstanbul Perpa şubesinden kredi kullandım, kredi işlemlerini yapan personel onaylanan kredi hesabınıza yattıktan sonra dosya masrafı ve hayat poliçesi yatan tutardan tahsil edilecek, kalan tutarı çekebilirsiniz dedi. 

Bende hayat poliçesi yaptırmak zorunda mıyım dedim, zorunda olduğumu ve bunu 1 sefere mahsus ödeyeceğimi söyledi. Bu ay kredi çekme tarihinin üzerinden 1 yıl geçti ve banka bana sormadan 406 TL den tekrar hayat poliçemi güncellemiş, bununla da kalmamış bankada bulunan 98 TL ücreti hesabımdan, kalan tutarı da kredi kartından çekmiş. Müşteri hizmetlerini aradığımda her sene yenileme olayını benim onayladığımı söylediler. Zaten 3 yıllık kredi çekmişim 3 yılda ben bu poliçeye 1200-1300 arasında para ödeyeceğim, bir de üzerine çektiğim kredinin faizini ödeyeceğim. 

Normalde bu poliçeyi iptal edip başka firma üzerinden poliçe yapabiliyorum ama işlemi yapan şube Covid nedeni ile kapalı. Ama ben ekstrem kesildiği için bu tutarı ödemek zorundayım. Bu konu hakkında gereğinin yapılmasını arz ederim. Aksi takdirde 10 yıldır çalıştığım bu banka ile önce kartlarımı kapatarak daha sonra da kredi bitiminde ilişiğimi keseceğim.

Garanti BBVA Logo
Garanti BBVA11 Kasım 2020 16:40

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

Fatih
Fatih13 Kasım 2020 15:10

Bu mesajdan sonra 3 kez arandım lakin bir çözüme kavuşmadı. Garanti Emeklilik şubeye, şube Covid nedeni ile kapalı olduğundan başka bir şubeye, başka şube tekrar garanti emekliliğe yönlendiriyor. Resmen kısır döngüye girdik. Kalan 3 yıllık kredim için farklı bir sigorta şirketinden hayat poliçesi yaptırdım, poliçeyi imzalı kaşeli şekilde Perpa şubesine mail attım. İşleme koyulması için bilgi vereceğim ama Perpa şubesinin emeklilik birimine ulaşamıyorum.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler