sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Garanti Bbva Kredi Kartıma Yıllık Aidat Bedeli

Mustafa Mustafa21 Ekim 15:10

Garanti BBVA kredi kartı aidatının iadesini istiyorum. 141,50 TL yıllık aidatı 2020 yılı ekim ayında kredi kartı ekstreme yansıtılmıştır. Kendilerine başvurduğumda şu şekilde cevap aldım:** **** **18 numaralı kartınızın ekstresinde gördüğünüz 141,50 TL'lik yıllık üyelik ücreti, bu avantajların kullanıldığı geçmiş 12 aylık döneme aittir. Bu nedenle, kartınızın üyelik ücretinin iade edilemediğini belirtmek isteriz.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış. T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 ** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 2020 Ekim ayında ekstreme yansıtılmış yıllık kart ücretinin ve hesap açılışından bu yana kesilen yıllık kart aidatlarımın iptalini ve tarafıma iadesini istiyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 21 Ekim 15:25

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler