Garanti BBVA Kredi Kartım Yurt Dışında Kullanılmış

Şerife Şerife18 Eylül 11:45

26 Haziran 2020 tarihinden 3 Ağustos 2020 tarihine kadar Garanti Bonus kartımdan 11 ayrı işlemde yurt dışı harcama yapılmış (9600 TL). İşlemler Rusya'dan yapılmış. Fark ettiğimde hemen bankaya itirazda bulundum, ancak 3D güvenlik şifresiyle yapıldığını ve iade yapılamayacağı bilgisi verildi. İşlemlerin çekildiği saatlere baktığımda telefonuma gelen herhangi bir SMS olmadığını tespit ettim. 

Sorun şu ki; beni her türlü konuda arayan banka bu işlemler için bir kez olsun aramadı. Instagram'dan yaptığım bir işlem için kartımı bilgim olmadan şüpheli işlem diye kapatmışlardı. Bugüne kadar yurt dışına çıkmadım, kartımdan bir kez bile olsun yurt dışına harcama yapılmadı. Israrla telefonuma gelen bir SMS olmadığını bildirmeme rağmen sorunu çözemiyorum. Karttan işlem yapılan firma yok. Bilgisi verilemiyor. Yani muhatabım da yok. O*OPAY. 15.72, O*ONP. 15.84, USD paye, pe-1773 isimler altında işlemler görünüyor. Ne tesadüftür ki kredi kartımın limiti yükseldikten bir ay sonra bu işlemler oluyor. İşlemler yapıldığı dönemde hesap kartımda çok fazla hareket olduğu için kredi kartımdan yapılan işlemleri limitim bittiğinde fark edebildim. Ki bir ekstre de ödemişim.

ATM'den para çektiğimde bir sürü bilgilendirme mesajı geliyor, bu işlemler nasıl oluyor da banka tarafından şüpheli işlem olarak görünmüyor. 2. Ekstrem geldi ve ödemede Epey zorluk yaşıyorum. Müşteri hizmetlerinden hiçbir şekilde destek alamıyorum. Tek söyledikleri 3D güvenlik şifresiyle yapılmış.

Yıllardır bu bankanın hem maaş müşterisiyim. Hem de hesap ve kredi kartını sürekli kullanıyorum. Bu işlemlere kadar bir problem de yaşamadım.

Ama bu işlemler için savcılığa başvurmak zorundayım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Şerife 21 Eylül 14:39

Formu doldurdum. Gelen cevap yine aynı. 3D Güvenlik şifresiyle yapılmış vs vs.

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 18 Eylül 11:55

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler