Garanti BBVA Kredi Kartı Yıllık Kart Ücreti

Aleyna Aleyna1 ay önce

Son 4 hanesi 1011 olan Garanti BBVA bonus Gold kredi kartıma 164TL yıllık üyelik aidatı ekstreme yansıtılmıştır. Geçen senede aynı durumla karşılaştım kartımı kapatacağım dediğimde ise kapatmadığım sürece paramı iade edeceğinizi bildirdiniz. Kartımı sürekli kullanıyorum her sene aynı sorunla uğraşacaksam kartımı kapatmak istiyorum böyle saçmalık görmedim. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6 maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 ** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 25.09.2020 tarihinde ekstreme yansıtılan yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 1 ay önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler