Garanti BBVA Kredi Kartı Yıllık Aidat Kesintisi

Ahmet Ahmet3 hafta önce

Garanti Bankakredi kartı aidat kullanım ücreti bankanıza ait kullanmakta olduğum sonu 7014 ile biten kredi kartımdan 02/06/2020 tarihinde kesilmiş olan 141.50 TL kart ücreti yansıtılmış olup Garanti Bankası ait kredi kartımın aidatının iptalini/iadesini istiyorum. Hukuki olarak; 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış. T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme,13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son kararına göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 02/06/2020 tarihinde kartımdan kesilen ücretin iptal edilip tarafıma iadesini istiyorum. Aksi takdirde tüm yasal haklarımı kullanıp Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet edeceğim.

Cevaplar

profile-icon Ahmet 2 hafta önce

Bankanın yazdığı cevap maili ekte. Benim bankaya yazdığım cevap aşağıdadır. Söylemiş olduğunuz 12 aylık sürenin yaklaşık 7 ayında kart iptalinden dolayı kart kullanılmamıştır. Yeniden aktif edildiğinin 2. Ayında kart bedeli yansıtıldı, bu nedenden dolayı kart bedeline itiraz ettiğimi belirtirim. Bu bedelin iptal edilmesini talep ediyorum. İyi çalışmalar.

profile-icon Ahmet 3 hafta önce

Söylediğiniz gibi sitenizden de aynı şikayetimi ilettim. Gereğinin yapılmasını rica ederim.

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 3 hafta önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler