08 Kasım
#12929575

Garanti BBVA Kredi İşlemleri Sorunları!

Garanti Bankası'ndan 2019 Mayıs ayında 2.14 gibi yüksek bir faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullandım. Kredi kullanım aşamasında kredi faiz oranları düştüğünde dilediğim zaman yapılandırma yapabileceğim söylendi. Şu an kredi faiz oranları düştüğü için 2 aydır yapılandırmaya gitmek istiyorum fakat banka ön onay verip kullandırım aşamasında "Gelir Yetersizliği" gibi çok mantıksız bir gerekçeyle red veriyor. Mevcut kredim varken ekstra bir kredi kullanmak istesem bu cevabı anlayışla karşılardım fakat mevcut bir krediyi yapılandırma aşamasında aldığım bu cevabın tamamen art niyettir. Banka alacağı yüksek faizden feragat etmek istememektedir. 2 gündür defalarca görüşmeler yaptım. Kredi hattı (4440335) şubeye yönlendiriyor, şubeyle görüşüyorum kredi hattına yönlendiriyor. Dün ve bugün toplam 8 kez kredi başvurusu girildi. Bu başvurular kredi kayıt bürosuna 'Yeni kredi arayışı' olarak yansıyacak ve kredi skorum olumsuz etkilenecek. Böylesine köklü ve güçlü bir bankaya yakışmayan bu durumu şiddetle kınıyor ve yetkililerden problemi derhal çözmelerini rica ediyorum.

Ahmet Ahmet 693 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ahmet08 Kasım

    Merhaba; Ben bu platformdan bana cevap vermenizi değil problemi çözmenizi beklemekteyim. Problemimi buradan belirttim. Çözülene dek Bankanızın ismini ne görsel olarak görmek ne de yazmak istemiyorum.

  • Garanti BBVA Temsilcisi08 Kasım

    Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden ya da 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezimize sesli mesaj bırakarak iletmenizi rica ederiz. Sesli mesaj bırakmak için yönlendirme adımında “şikayet” demeniz yeterli. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

Ziyaretçi Yorumları