Garanti BBVA Kart Kullanım Ücreti İadesini İstiyorum

Simge Simge11 Ocak 19:24

Garanti Bankası yıllık kart ücreti Hesap Özetimde 165 TL yıllık üyelik bedeli tahsil edildiği görülmektedir. 4822 sayılı Kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında Kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu bu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.

T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından mevcut ekstreme yansıtılan 165 TL yıllık üyelik bedelinin kullanmadığım sürenin iptal edilip kartımın kullanıma kapatılmasını talep ediyorum. Gereğinin yapılmaması durumunda Tüketici Hakları'na başvuruda bulunacağımı bildiririm.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 11 Ocak 19:25

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden ya da 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezimize sesli mesaj bırakarak iletmenizi rica ederiz. Sesli mesaj bırakmak için yönlendirme adımında “şikayet” demeniz yeterli. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler