Garanti BBVA ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Garanti BBVA Kart Aidatının İptali

1.265görüntüleme
Nilüfer
Nilüfer 24 Kasım 2020 20:25

Garanti maaş müşterisi olduğum denemede ben istemeden tarafıma gönderilen bonus kartı iptal edeceğimde yapılan konuşmada aidat olmayacak denildi aylarca kullanmadım maaş müşteriliğim bitti kartı açmamın üzerinden 1 yıl geçmemesine rağmen kart aidatı yansıtıldı, müşteri hizmetlerini aradığımda 1 sene önce maaş müşteriliğimin bittiğine dair mesaj geldiği söyleniyor o mesajda aidatla ilgili bir durum mu yazıyor bakabilirsiniz mesajlara diyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz siz 1 senelik sos mi saklıyorsunuz 141 liranın 9 ay kalma sözü verirsem 90 TL'sını bonus olarak yatıracağınızı iptal edilmeyeceğini belirtiyorsunuz 9 ay kalma sözü vermedim 3 ay ertelendi güya bu ay düşen bir tutar olmadı mecbur ödedim 3 ay sonraki ödememde de aidat görünüyor resmen zorla ödetiyorsunuz. 

Kart ücretinin tarafıma iadesini istiyorum 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır. T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. 

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 13.11.2020’de kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum. Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. Bonus kredi kartımdan kesilen 141.50 TL yıllık üyelik ücretinin gün içerisinde iptalini ve iadesini talep ediyorum.

Garanti BBVA Logo
Garanti BBVA24 Kasım 2020 20:25

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler