Garanti BBVA Kart Aidatı Yansıtıldı

Kemal Kemal1 hafta önce

Uzun yıllardır müşterisi olmama rağmen yıllık kart aidatını yansıtıldı. Düzenli ödemeleri yapmama, fatura talimatlarım olmasına ve kredilerinden yararlanmama rağmen müşteri memnuniyetini sağlayamamıştır. Saçma sapan teklifle insanı yanıltmaya çalışıyorlar. Başka kişiye yanım da aynı zaman da kesilen aidatı tekrar iade edileceğini iletirken tarafıma olmadık taleple gelmişlerdir. Gereğinin yapılması için bilgilerinize sunarım.

Garanti Bankası her yıl hukuksuz bir biçimde kart aidatı kesiyor. Tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Ayrıca; yukarıda belirttiğim Türkiye cumhuriyeti yasalarının, ilgili maddelerinde açıklığa kavuşturulmuş olan, geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair kesin hükmüne dayanarak, bankanızın; kart aidatı, yıllık üyelik.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 1 hafta önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler