Garanti BBVA Kart Aidatı Ücreti

Nermin Nermin09 Ocak 16:55

30.12.2019 tarihinde çok uzun zamandır kullandığım Garanti kredi kartımdan 124 TL'değerinde "yıllık üyelik bedeli" adı altında aidat ücreti kesintisi yapılmıştır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6 maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu bu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.

T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme,13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemelere dayanarak aidatın iadesini istiyorum. Gereğinin yapılmaması durumunda Tüketici Hakları'na başvuruda bulunacağımı belirtmek isterim.

Ayrıca aidatın iptal edilmemesi durumunda bankanıza ait kart kullanımımı tekrar gözden geçireceğimi bildirmek isterim.

444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezinize sesli mesaj bıraktığım ve geri dönüş alamadığımı ayrıca bildirmek isterim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Nermin 09 Ocak 18:30

Şikayetleri okumadan otomatik cevap vermeniz çözüm oluşturmuyor. İletişim merkezinize halihazırda sesli mesaj bıraktığımı ve geçen sürede cevap alamadığımı yukarıda belirttim. Konu ile ilgili acil gerçekçi bir aksiyon almanızı rica ederim.

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 09 Ocak 17:10

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden ya da 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezimize sesli mesaj bırakarak iletmenizi rica ederiz. Sesli mesaj bırakmak için yönlendirme adımında “şikayet” demeniz yeterli. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler