Garanti Bbva Kart Aidatı Sorunu

Eda Eda20 Şubat 23:30

garanti bbva 185 tl kredi kart aidatı yansıttı! garanti bankası'na ait kredi kartımın aidatının iptalini/iadesini istiyorum. müşteri temsilcisini aradım sadece 40 tl bonus verebiliriz dediler. başka seçenek sunmadılar. ben de kabul etmedim yıllardır kullandığım kartımı iptal ettirdim. böyle büyük bir banka müşterilerini bu şekilde bir muameleyle ve fahiş aidat paraları yüzünden kaybetmeye mahkum.

hukuki olarak; 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

t. c. yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme,13. hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son kararına göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının 125. madde ve hgk 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kartımdan kesilen ücretin iptal edilip tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. iadesini istiyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Eda 26 Şubat 20:17

Ücret iadem hala iade yapılamadığı gibi bu şikayetim üzerine Garanti Bankası beni arayacaklarını söylemelerine rağmen hala aranmadım. Müşteri memnuniyeti maalesef sıfır olmuş bu banka için. 4440333 veya 4440330 dan da şikayetçiyim.

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 20 Şubat 23:40

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden ya da 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezimize sesli mesaj bırakarak iletmenizi rica ederiz. Sesli mesaj bırakmak için yönlendirme adımında “şikayet” demeniz yeterli. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler