Garanti BBVA Kart Aidatı İade Talebi Hk.

Serdar Serdar2 hafta önce

Yasal olmadığı yıllar önce açıklanmış olan kredi kartı aidatı hala kartımdan kesiliyor ve geri ödemesini istiyorum. Bu durum çözülmeyip üstüne cevap veren bir ilgili bulunamıyor... Düzenli olarak kullanmakta olduğum kredi kartımdan zaten kazanç elde eden bankaya bir de aidat neden ödemek zorunda kalıyorum?

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Serdar 1 hafta önce

Az önce bankanızın ilgili birimi ile görüştüm ve bana 124 lira olarak yansıtılmaş kart kullanım ücreti karşılığında 40 TL bonus teklif edildi... Bu ne saçma şeydir! Ben tam olarak benden kesilmiş olan ücreti iade etmenizi istiyorum. Alıntı: "Tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Ayrıca; yukarıda belirttiğim Türkiye cumhuriyeti yasalarının, ilgili maddelerinde açıklığa kavuşturulmuş olan, geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair kesin hükmüne dayanarak, bankanızın; kart aidatı, yıllık üyelik ücreti vb... İsimler altında tahsil ettiği aidatların geri kalanının da tarafıma iade edilmesini bekliyorum"

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 2 hafta önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler