Garanti BBVA Kart Aidatı Alıyor

Havva Havva1 hafta önce

Garanti Paracard bonus kartımdan yıllık kart aidatı kesildi. Bu işlem yapılırken benim bilgim kesinlikle olmadı. Daha evvel ki senelerde bu türlü işlem yapılmıyordu. En kısa süre içerisinde kesilen tutarın hesabıma tekrardan yatırılmasını rica ederim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Havva 1 hafta önce

Kredi kartımdan son ekstremde 141.50 TL kart aidatı yansıtılmıştır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının b. K. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dairede kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum. Aksi takdirde bütün haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı bildiririm.

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 1 hafta önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler