Garanti BBVA Kart Aidatı!

Berk Berk3 gün önce

Son 4 hanesi 3011 olan kredi kartımdan son ekstremde 141.50 TL kart aidatı yansıtılmıştır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının b. K 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dairde kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum. Aksi takdirde bütün haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı bildiririm.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Berk 2 gün önce

Anladığım üzerine garanti bu durumu pek umursamamaktadır. Mailime atmış oldukları cevaptan bunu anlamaktayım. Şunu hiçbir zaman unutmayın müşteri hiçbir şekilde kaybetmez bankalar müşteri kaybeder bu durumu e devlet üzerinden Tüketici Hakları'na yazacağımı ve benim gibi birçok mağdur insanın da yazmasını rica ediyorum. Ama bu haksız kazanılan parayı geri alırım ama geri gelemem hiç önemli değil. Bana dedikleri taksit imkanları vs. Vs. Bir şeyler yazışmış hiçbir banka bu aidatı almazken bi garantinin alıyor olması manidar. Bu süreçte garantinin hiçbir şekilde müşterileri memnun etme amacında olmadığımı ancak müşterilerini savmaya çalışan bir banka olduğunu görmüş oldum bu yüzden benimle aynı durumdaki vatandaşlara tavsiyem eğer zorunluluğunuz yoksa herkes garanti kredi kartını kapattırsın ben yapacağım garantinin bu tabrından sonra rezil bir banka ve bu fikrimi de her ortamda her platformda dile getireceğim.

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 3 gün önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler