Garanti BBVA Haksız Yere Alınan Yıllık Kart Ücreti

Ramazan Ramazan1 hafta önce

Bugün Garanti Bankası kredi kartı ekstremi kontrol ettiğimde gördüm ki haksız yere yıllık kart ücreti adı altında 141.50 TL ücret kesilmiş tarafımdan bu ücreti hiçbir şekilde kabul etmiyorum... Zaten yılda yaptığımız tüm alışverişlerden, nakit avans çekimlerinden vs vs her şeyden fazlası ile faizini alıyorsunuz kart ücreti adı altında bir saçmalık kabul edilemez... 1.400 TL limitli karttan 141.50 TL kart ücreti almak ta ayrı bir ironi... " BDDK’nın yönetmeliğine göre; kart çıkaran kuruluşlar, yıllık üyelik ücreti ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorunda. 

Ayrıca bankalar aidatsız kart seçeneğini tüketiciye bildirmekle yükümlü" denilmektedir. Kredi kartımı taksitlendirmiyorum, bonus vs hiçbir şey kullanmıyorum, bankanın bana + olarak sağladığı hiçbir katkı yok iken böylesine fahiş bir ücreti tarafımdan talep etmesi kötü niyetli bir davranıştır. Tüm yasal haklarım saklı kalmak üzere Tarafımdan kesilen kart aidatı ücretinin iptalini ve tarafıma aynı veya üzeri limitle Aidatsız kart çıkartılmasını talep ediyorum. Aksi takdirde haklarımın yasal yollardan aranacağını tarafınıza bildiriyorum... En kısa sürede konu için geri dönüşünüzü bekliyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 1 hafta önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler