14 Kasım
#12966182

Garanti BBVA Bloke Sorunu

Garanti Bankası'nın 5170 **** **** **** 0900 numaralı hesabımla maaş müşterisiyim. Vergi borcumdan dolayı gelen haciz bildirisi üzerine Garanti Bankası maaş hesabıma yasalara aykırı olarak, yani kişinin maaş hesabına bloke konulamayacağı, ayrıca haciz olsa bile 1/4'ünden fazlası haczedilemeyeceği icra iflas kanunu'nun 83. maddesinde belirtilmesine rağmen, bu kanunu hiç sayıp hesabıma bloke koymuştur. Bu açıkça hem kanunlara, hem de kişinin hayatını idame ettirebileceği tek geçim kaynağı olan maaşına erişemediği için etik dışı ve hukuksuz bir eylemdir. Maaş blokem kanunlar çerçevesinde kaldırılmaz ise, gerekli tüm şikayet haklarımı saklı tutup, konuyu BDDK ve Tüketici Mahkemesi'ne taşıyacağımı bilinmesini isterim.

Keramettin Keramettin 3.155 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Keramettin14 Kasım

    Gerektiği gibi sesli mesajla ulaşmaya çalıştım. Fakat bu çabam da boşa çıkmıştır. Göstermiş olduğunuz tutum saygısızcadır. Nihayi sonuca ulaşana kadar sizi tüm gerekli mercilere şikayet etmeye devam edeceğim. Ve bilmelisiniz ki yasal çerçevede hukuki işlemler en kısa zamanda yapılacaktır. Bu konu ile ilgili bilgilendirme elinize ulaşacaktır. İlk olarak genel müdürlüğünüze akabinde şubeniz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımıda bilmeniz isterim.

  • Garanti BBVA Temsilcisi14 Kasım

    Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden ya da 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezimize sesli mesaj bırakarak iletmenizi rica ederiz. Sesli mesaj bırakmak için yönlendirme adımında “şikayet” demeniz yeterli. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler