Garanti BBVA ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Garanti Bbva Bddk Yasa Ve Yönetmenliğe Aykırı İşlemler

357görüntüleme
Gökhan
Gökhan 26 Kasım 2020 01:44

Bankadan kullandığı ek hesap ve 2 adet limitleri aynı kredi kartı için tarafıma hiçbir bildirim yapılmadan icra işlemi başlatılmıştır. Ek hesabı en son 01 temmuzda ödememe rağmen kredi kartı ile birlikte icra işlemi başlatılmıştır “- ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkeye yayılan Covid-19 salgını neticesinde ekonomik ve ticari faaliyetlerde oluşan aksaklıklar nedeniyle, kredilerin sınıflandırılması ve bunlar için ayrılacak karşılıklara ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 4 üncü ve 5 İnci maddeleri kapsamında kredilerin donuk alacak sınıflandırılması için öngörülen 90 gün gecikme süresinin, bu kurul kararı tarihi itibariyle birinci ve ikinci grupta izlenen krediler için 31.12.2020 tarihine kadar 180 gün olarak uygulanmasına ve 90 günlük gecikmeye rağmen ikinci grupta sınıflandırılması kanunu uygulanmamaktadır. 21.200 TL lik borcum icra masrafı ile 30.000,00 TL çıkmış bulunmaktadır. Bankanın tarafıma uyguladığı bu yasa dışı işlem bilinsin.

Garanti BBVA Logo
Garanti BBVA26 Kasım 2020 01:55

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

Gökhan
Gökhan27 Kasım 2020 09:36

Maalesef müşteri hizmetlerini aradığımda müşteri bilgilerini girer girmez bir telefona yönlendiriyor. O telefonu aradığımda hukuk Bürosu çıkıyor.

Gökhan
Gökhan27 Kasım 2020 09:50

Telefona bu engeli koyan mail de koyar orada hukuk bürosuna yönlendirir. Ben zaten onlarla ayın 20 sinde görüştüm :) Garanti Bankası'nın da zor günlerde Finansbank, Halkbank gibi yanımda olmasını isterdim.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler