Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Garanti BBVA Babaannemle Banka Maceramız Ve Ön Yargılı Yaklaşım

Emre
29 Mart 04:24
360

Tekstilkent Garanti Bankası'na hesap açılışı için babaannem ile gittim. Babaannemin bu zamana kadar herhangi bir bankada hesabı olmamış, ilerde lazım olabileceğini düşündüğümüzden dolayı en yakın banka olarak Garanti Bankası'nı tercih ettik.

Hesap açılışı için bir saat sıra bekledikten sonra bir numaralı gişede hesap açma işlemine başladık. Gişe görevlisi kadın, hesap açılırken sistemsel bir sorun olduğunu belirtti ve sonunda bana dönerek mobil bankacılık açmayacağını, 'mobil bankacılığı sen kendin kullanacaksın' dedi. Öncesinde 'mail order diye bir şey var' demişti. Ben ne hakkında bahsettiğini anlamamıştım ama sonra 'başka yerden hesaba para gelir falan sonra kadını (babaannemi) uğraştırırsın' gibi bir cümle kullandı.

Bu itham beni çok üzdü, beni neye göre yargıladığını da anlamadım. Babaannem tek başına gitseydi de hesap açılışı yapılacaktı. Acaba beni babaannemin yanında görüp neden yasa dışı işlem yapacağımı düşündü? Çalışanın morali bozuk olduğu için mi bana yöneldi, anlamadım. Sonrasında babaannemin bir banka hesabı olması gerektiğini, mobil bankacılığın ilerde işe yarayabileceğini ve açılması gerektiğini söyledim. Ancak gişe görevlisi, 'açmıyorum' şeklinde konuşmalara devam ederek 'hesap cüzdanı vereceğim' dedi.

Kendisinin babaannemin banka hesabı üzerinden yasa dışı işlem yapacağım düşüncesi nasıl oluştu, gerçekten merak ediyorum. Tartışmamızın ardından mobil bankacılığı açtı ve sonra babaanneme bakarak 'ben senin banka hesabını izleyeceğim' diyerek bana gözdağı vermeye çalıştı. Garanti Bankası'nın bu tür bir suçlamayla insanlara hesap açmayı reddetmesi doğru mu? Bir numaralı gişedeki kadının şüphesi neden oluştu? İnsanların kötü niyetlerini gözlerinden okuyabilen biri mi?

Gişedeki kişi, samimiyetimi korumama rağmen benimle saygısızca konuştu. Eğer bir şüphesi varsa, bu ülkenin yargısı vardır, gidip şikayet edebilir. 'sen yasa dışı işlem yapacaksın, tipini beğenmedim' şeklinde bir muamele yapamaz. Gişede hata bendeydi, gişe görevlisine kendimi inandırmaya çalıştım.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Garanti BBVA Hesap Şikayetleri

1

Garanti Bankası'na Dikkat: Hesap Kapatma Ve Tasfiye Sorunları

Öner
27 Haziran 23:48
423
5
Çözüldü

Garanti BBVA Hesap Bloke Kaldırma

Nedim
31 Mayıs 14:36
383

Garanti BBVA Anlamsız Yere Kapatılan Banka Hesabım

Tuncay
02 Mayıs 18:10
569
Garanti BBVA Anlamsız Yere Kapatılan Banka Hesabım
1

Garanti Bankası İnternet Şube Blokesini 2 Aydır Kaldıramıyor

Gökçe
01 Mayıs 11:35
1.201
1

Garanti BBVA Bankası Hesap Tasfiye Değil T. C. Tasfiye Saçmalığı

Emre
19 Nisan 12:36
6.629
Tüm Garanti BBVA Hesap Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz