Garanti Bankası Kart Aidatı Ücreti

Ülgen Ülgen1 gün önce

Kredi kartı borcumu ödemeye gittiğimde -141,50 TL kredi kartı aidatı alındığını gördüm müşteri hizmetleri ile görüştüm iadesi yok denildi bu bankadan hariç 3 bankanın daha müşterisiyim benden böyle bir aidat alınmıyor ben bu ücretin tarafıma geri iadesini istiyorum.

Hukuki olarak; 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme,13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son kararına göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 14.09.2020 tarihinde kartımdan kesilen ücret dahil olmak üzere ve bahsedildiği gibi bugüne kadar kesilen geriye dönük tüm kart aidatı ücretlerinin iptal edilip tarafıma iadesini istiyorum. Aksi takdirde tüm yasal haklarımı kullanıp Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet edeceğim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 1 gün önce

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler