Garanti Bankası'yla Alakayı Kesmek İçin Bir Sebep Daha!

Sinem M. |

Dönem borcu 2000 lira olan kredi kartımın son ödeme tarihinin üzerinden bir gün geçmesi sebebiyle banka beni hesabımdaki parayı almakla cezalandırdı. Görüştüğüm müşteri temsilcisi de bunun benim yararıma olduğunu, aksi takdirde faizli olarak ödemek durumunda kalacağımı söyledi. Ancak hesaptan alınan 200 lira ne dönem borcunu kapattı, ne de minimum tutarı. Bu arada hesabımdaki para daha fazla olsaymış tamamını alabiliyorlarmış (borç tutarınca).

Bana sormadan, onayım alınmadan bu yönde herhangi bir talebim olmamasına rağmen yapılan bu uygulamayı hiç doğru bulmuyorum. Ayrıca kesinlikle etik de değil. Zira müşteri bilgilerinin gizliliğine ne oldu? Yoksa banka içindeki birimler bu bilgileri kendi aralarında paylaşabiliyorlar mı? Bankanın kendi çıkarı doğrultusundaki bu hareketini anlayabilirim de, bu konuda bilgim olsaydı hesabımda para bırakmazdım!

Etiketler :

Şube Hesap İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 11 Ekim
  11:53

  Değerli müşterimiz,

  Sorun yaşadığınız için üzgünüz.

  Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız.

  Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz.

  - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00)
  - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu
  - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu

  İyi günler dileriz.

  Saygılarımızla,

  T. Garanti Bankası A.Ş