01 Şubat 2014

Garanti Bankası'ndan Kredi Kartı Aidatının İadesini İstiyorum

Çeşitli tüketici ve yargıtay kararlarıyla da kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilin haksız olduğu sabitlenmiştir. Ayrıca bu konuda yargıtay 13. hukuk dairesince verilen ve ekte sunulan 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı karara göre ise söz konusu yıllık kart aidatlarının 125 madde ve hgk 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük olarakta kesilen ücretlerin alınacağı belirlenmiştir.

Bu gerekçelerle benden kesilen 59 TL'lik kart aidatı ücretinin iptalini istiyorum. Aksi takdirde alacağımın faiziyle birlikte tahsili için her türlü mahkeme masraflarının ve avukatlık ücretlerininde bankanızdan tahsil etmek üzere yasal yollara başvuracağımı tarafınıza beyan ediyorum.

Caner 116 Okunma

Cevaplar

  • Caner 03 Şubat 2014

    Hala bekliyorum bir sonuç çıkmadı,bugün tekrar aradım tekrar olumsuz cevap aldım.Tüm yasal haklarımı inatla arıyacağım

  • Garanti Bankası Temsilcisi01 Şubat 2014

    Müşterimiz Caner S. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön