28 Ekim 2014

Garanti Bankası Zorla İpotek Fek Ücreti Tahsil Edildi.

Ağustos 2009'da kullanmış olduğum konut kredisini 01.09.2014 tarihinde kapattım. İpoteğin kaldırılması için başvuruda bulundum. 17,50 TL tapu harcı ve 350 TL İpotek Fek Masrafı ödemem gerektiği bildirildi. BDDK tarafından yayımlanan taslak yönetmelikte bu ücretin alınmayacağının yazdığını, ayrıca diğer bankaların yönetmeliğe uyarak bu ücreti tahsil etmediklerini ilettim. Ödemezsem ipoteğin kaldırılmayacağını söylediler. Evimi satmak zorunda olduğumdan mecburen ödedim. İadesi için başvuru yaptım. Bu ücreti şubelerinden yapılan işlem masraflarının bir kısmını karşılamak için alıyorlarmış. Şu anda bu ücret alınmıyor. Bu yüzden benden tahsil edilen 350 TL'nin iadesini istiyorum.

Murat 1.511 Okunma

Cevaplar

  • Murat29 Kasım 2014

    dün itibarı ile garanti bankasıile bütün ilişkilerimikestim. hesaplarımıkapattım, otomatik ödemelerimi iptal ettim. bütün arkadaşlarımn da aynışekilde davranmaları için propoganda yapıyorum.

  • Murat06 Kasım 2014

    ilk fırsatta garanti bankası ile bütün ilişkilerimi keseceğim. ilk olarak otomatik ödeme talimatlarımı kaldırıp hesaplarımı kapatacığım. sonra garanti bankası ile çalışan tüm yakınlarıma bu bankadan uzaklaşmaları için elimden geleni yapacağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi28 Ekim 2014

    Müşterimiz Sn. Murat Ö. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön