13 Şubat 2013 #1630142

Garanti Bankası Yıllık Üyelik Bedeli İadesinde Taahhüt Zorunlu Kılınıyor!

Yıllardır kullandığım Bonus Kartımın ekstresinde bugün 59 TL lik "yıllık üyelik bedeli" adı altında bir kesinti gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda bu paranın iadesini hemen yapabileceklerini söylediler. Ancak iadeyi yapmak için kartımı iptal etmemem için bir yıllık taahhütte bulunmam istendi. Kısacası Garanti Bankası önce benim olan parayı hesabımdan çekip sonra geri ödemek için bir yıllık taahhüt istedi.


Bende kartımın iptali talebinde bulundum.Hesabımı da kapattıracağım. Avukatımdan tüketici heyetine şikayette bulunmak gerektiğini, geçmiş 10 yıla ilişkin bu ücretlerin iadesi için yargıtay kararı olduğunu öğrendim.

Rana 76 Okunma

Cevaplar

  • Rana13 Şubat 2013

    yapılan bilgilendirmede iadenin yapılmayacağı söyleniyor. taahhüt verseydim hemen yapacakları geri ödemeyi şimdi de yasal olarak yapmaları gerekmediğini söylüyorlar. ha bide dolaylı olarak bu parayı almamın "haksız kazanç" olacağından bahsetmişler. ne ironi ama! oysa ki gerçek şu: tüketici hakem heyetine başvuruyorsunuz ve geçmişe yönelik olarak da size zorla ödetilen paraları faiziyle geri alıyorsunuz! işlem basit, üşenmeyin uğraşın!!! internette birçok röp, dilekçe örn. ve hukuk sitelerinde yorum bulabilirsiniz. keriz yerine konmak çok sinir bozucu!

  • Garanti Bankası Temsilcisi13 Şubat 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında , Müşterimize konu hakkında email ile bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, T.GARANTi BANKASI A.Ş . HAKLI MÜŞTERİ HATTI 444 0 338

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön