01 Haziran 2015

Garanti Bankası Yıllık Üyelik Bedeli!

Garanti Bankası'ndan kredi kartı başvurusu sırasında iki adet otomatik ödeme talimatı vermem halinde yıllık üyelik aidatı yansımayacağını ve bu şekilde bir sorun olduğunda müşteri hizmetlerini aradığımda düzeltileceğine dair bilgi verildi.


Ben buna güvenerek diğer bankalardaki kartlarımı iptal ederek yalnızca garanti ile çalışmaya başladım.
30 Mayıs 2015 tarihinde kartımdan kesildiğini fark ettiğim yıllık üyelik bedeli olan 75 TL ücretin iadesi için müşteri hizmetlerini aradığımda hattıma yalnızca 20 TL bonus yükleye bileceklerini bunun iptali gibi bir işlemin olmadığını söyleyip başka bir işleminiz var mı diyerek telefonu kapattı.
Bu nasıl bankacılık, olayla ilgili yasal hakkım nerede?

Hamza 164 Okunma

Cevaplar

  • Hamza01 Haziran 2015

    Garanti tarafından arandım ve bunun ayrıcalıklı müşterilerine (maaş hesabı vs.) yapabilen bir işlem olduğunu söyleyip, dilerseniz 50 TL bonus yükleyelim ama kartınızı 1 sene içinde iptal ederseniz tekrar borç olarak yansır, kartınızı kullanırsanız bir sonraki ay tekrar yıllık ücret keseriz, hiç kullanmazsanız inceleriz olumlu olursa geri ödenir gibi resmen müşteri ayrımcılığı ile karşılaştım. Mahkeme heyetine gerekli başvurularımı yapacağım ve kartımı iptal edip bir daha Garanti ile kesinlikle çalışmayacağım gibi etrafımdaki herkese de örnek olması için başımdan geçenleri hiç sıkılmadan anlatacağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi01 Haziran 2015

    Müşterimiz Sn. Hamza H. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön