4 g
Yorum Yap
#11856743

Garanti Bankası Yıllık Kart Ücret İade Talebini Sonuçlandırmadı!

Garanti Bankası kredi kartıma 25.03.2019 tarihinde 124 TL kart aidatı yansıttı. Garanti Bankası'na ait kredi kartımın aidatının iptalini/iadesini talep ediyorum! Alo Garanti'yi görüşmek için aradım ancak iki defa aradım 20’şer dakika bekledim ve bu ücretler ile ilgili birim telefonunu asla açmıyor! Aylardır harcama yapmıyorum, yanlışlıkla verilmiş bir otomatik ödeme talimatı vardı, onu da hemen ödeyip kaldırmıştım. Kullanmadığım kartın kullanım ücreti olamaz!


4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.


T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.


Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 2019 Mart ayında kesilen yıllık kart ücretinin iptalini ve tarafıma iadesinin yapılmasını istiyorum. Aksi takdirde Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım

Selen Selen 605 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Selen1 g

    2 iş günü geçmesine rağmen ne haksız yere talep ettiğiniz rakam sıfırlandı ne de arama gerçekleşti. Ulaşmak istesem ulaşamıyorum telefonlar aidat İle ilgili asla açılmıyor. Çok güzel tecrübeler ediniyoruz, eksik olmayın Garanti Bankası!

  • Garanti Bankası Temsilcisi4 g

    Değerli müşterimiz, İletmiş olduğunuz mesajınızla ilgili çalışmaya başlıyoruz. Hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında konuyu titizlikle inceleyecek ve size en geç 2 iş günü içerisinde dönüş yapacağız. Gerekli durumlarda sizi 444 0 330 numarasından arayacağız. Dilerseniz bize; garanti.com.tr iletişim formu, Facebook / Garanti ve Twitter / GaratiyeSor hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Geri bildirimleriniz size en iyi hizmeti sunabilmemiz için bize her zaman yol gösteriyor. Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti Bankası

Ziyaretçi Yorumları