27 Mart 2013 #1710310

Garanti Bankası Yıllık Kart Aidatının İadesini İstiyorum!

Garanti bankası kredi kartımın ekstresini incelediğimde kart aidatı alındığını gördüm.Telefon açtım daha önceden kartımı bu yüzden iptal ettiğimi ve bana kart ücreti ile ilgili alınmayacağı söylenip kart verilmişti. Şimdi kart ücreti kesilmiş.İptalini rica ettim kabul ettiler fakat şart olarak 1 yıl içinde kartı kapatmama sözü vermemi istediler. Bende 3 ay sonra bir sıkıntı olsa veya kart kullanmaktan vazgeçecek olsam ne olacak dedim. Yapacak birşey yok denildi yıllık ücret tekrar alınacağı söylendi. Durum böyle olunca kartımın iptalini istedim. Ama hakkımı da arayacağımı ilettim.

Süleyman 27 Okunma

Cevaplar

  • Süleyman28 Mart 2013

    SONUÇ OLARAK KREDİ KARTIMI İPTAL ETTİM VE KUZU KUZU YILLIK KART ÜCRETİNİ ÖDEDİM.

  • Süleyman28 Mart 2013

    Garanti bankasının mail ile vermiş olduğu cevap aşağıdadır ; Yıllık kart ücretinin yasal olarak alındığını belirtmişler. Sayın SÜLEYMAN ÖKSÜZ, www.sikayetvar.com ‘dan göndermiş olduğunuz şikayetiniz 34367127 numarası ile Haklı Müşteri Hattı’nda kayıt altına alınmıştır. Kredi kartı ücretleriyle ilgili bazı bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Kredi kartlarımız, yaptığınız alışverişleri yaklaşık 1 ay sonra ödemenizi sağlayan ve bu süre için herhangi bir vade farkı yansıtılmayan güvenli ödeme araçlarıdır. Kredi kartlarımız, hayatınızı kolaylaştırıp hızlandırırken, taksitli alışveriş fırsatı sunuyor ve biriktirdiği bonuslarla bedava alışveriş, millerle ise bedava uçuş imkanı sağlıyorlar. Kredi kartınızla Bankamızın sunduğu asistan, otopark gibi birçok farklı hizmete de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Yüksek teknoloji ve nitelikli insan kaynağı ile sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışan bu sistem, kaçınılmaz bazı yatırımları da beraberinde getiriyor. Müşterilerimizle imzaladığımız sözleşmeler kapsamında ve yasalara uygun olarak yılda bir defa yansıtılan kredi kartı ücreti, size sunduğumuz hizmetlerin oluşturduğu maliyetlerin bir kısmıdır. Diğer taraftan, Bankamızdan birden fazla kart türüne sahip olmanız halinde, • Bonus ve Miles&Smiles sahiplerinin, Bonus Card yıllık ücretinin yarısının, • Bonus, Flexi ve Miles&Smiles sahiplerinin Bonus Card yıllık ücretinin tamamının, • Bonus, Flexi, Miles&Smiles ve Amex sahiplerinin Bonus Card yıllık ücretinin tamamının ve Miles&Smiles yıllık ücretinin yarısının Bankamız tarafından karşılandığını belirtmek isteriz. Garanti Bankası olarak, müşterilerimize her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazançlı alışveriş fırsatını sunma hedefiyle çalışıyoruz. Farklı ihtiyaçlara yönelik kredi kartı programlarımızla ilgili bilgilere ve güncel kampanyalarımıza www.garanti.com.tr ve kartlarımıza ait internet adreslerinden ve 444 0 333 Alo Garanti’den ulaşabileceğinizi bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

  • Garanti Bankası Temsilcisi27 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön