25 Mayıs 2016

Garanti Bankası Yıllık Kart Aidatı Ücreti Kesilmesi

Garanti Bankası Bonus Platinum kartımdan 107 TL yıllık kart ücreti kesilmiş. Diğer kartım olan American Express kartından da 25 TL daha yıllık kart ücreti kesilecekmiş. Toplam 132 TL bedel yıllık! Bu bedelin geri ödenmesi için haklı müşteri hattıyla yaptığım görüşmemde sonuç alamadım. Yıllık taahhüt süremden önce kartlarımı kapatırsam geçen yılın ücreti ile birlikte ilave 120 TL daha ödemem gerekiyormuş! Yani toplam 252 TL. Geçen yılın taahhütünün bitmesine 2 ay kala bu yılın ücretini yansıtıp bu yılın taahhütünü başlatıyorlar ki eğer kartı bugün kapatırsanız her 2 yılın ücretini birden alsınlar! Bu tip ince hesaplara rağmen müşteri kaybı kaygısı yaşamamalarını anlayamıyorum. 14 yıldır Garanti Bankası müşterisiyim ve ödemelerimde bir gün bile aksama olmamıştır. Yıllık taahhüt sürem dolduğu gün her 2 kartımı da kapatıp Garanti Bankası'nı hayatımdan çıkartacağım.

Canan 455 Okunma

Cevaplar

  • Canan09 Ağustos 2016

    1 Ağustos'ta tüm hesap ve kredi kartlarımı kapatıp Garanti Bankası ile yollarımı ayırdım. Müşteri Temsilcisi bu talebimi 444 0 338 üzerinden yapmamı söylediği için öyle yapmıştım. Aynı görüşmede bundan sonra Garanti Bankası'ndan herhangi bir iletişim, tanıtım, kampanya, SMS, posta, e-posta, telefon araması kesinlikle istemediğimi de belirtmiştim. 7 gün içinde kapanacağı söylendi ama kapanmadığını görünce 444 0 333 ile görüştüm ve böyle bir talebim olmadığı ve hiçbir kapama işlemi yapılmadığı belirtildi! O an kapatma talebimi hızlı olması için aidattan dolayı değil de kayıp/çalıntı olarak aldı ve kartlarım kapatıldı. Şüphelenip aramasam kartlarım ve ben birlikte yaşamaya devam edecektik! Her şey bir toz bulutuydu durumuna geri dönmüşüz yani. O kadar konuşmayı kime ve neden yaptım? Kimlik bilgilerimizi bilen 444 0 338 nasıl bir yapıdır? Güvenilirliği nedir? Yetmezmiş gibi az önce tekrar arayıp size şu kadar bonus yükleyelim konuşması yaptılar! Son kez söylüyorum; Garanti Bankası'ndan herhangi bir iletişim, tanıtım, kampanya, SMS, posta, e-posta, telefon araması kesinlikle istemiyorum. Aksi halde yasal yollardan hakkınızda şikayette bulunacağımı bildiririm.

  • Garanti Bankası Temsilcisi25 Mayıs 2016

    Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön