10 Eylül 2013 #2004169

Garanti Bankası Yıllık Kart Aidatı İadesini Yapmıyor!

Hali hazırda Garanti Bankasının bonus plus kredi kartı kullanıyorken sanki ek limit sağlayacakmış gibi tanıtarak müşteri temsilciniz tarafından gönderilen miles and smiles kredi kartından 2. ekstrede 120 TL kart ücreti kesildiğini fark ettim.


Yıl sonu kesilmesi gereken bu ücretin 2. ekstrede kesildiği bilgisi kesinlikle ne sitede bulunmakta ne de pazarlayan personel bunu paylaştı. Talebim bana ne ek limit ne de fayda anlamında hiç bir şey katmayan bu kartın kapatılması ve yansıtılmış bu ücretin alınacaksa da sadece 2 aylık kullanıldığı kadarının kesilip kalan tutarın iade edilmesidir. Bu talebimi 14/08/2013-36879***836 ve 29/08/2013-37160511*** numaralı kayıtlarda ilettiğim halde bu güne kadar dönülmemiştir.

Mehmet 69 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet13 Eylül 2013

    Dün çağrı merkezi ile yaptığımız görüşmede sanki yeni bir kartmış gibi yanlış yönlendirilerek verilen bu kredi kartı için daha 1 yılı dolmamasına rağmen (2. ekstre) kesilen ücretin geri ödenemeyeceğini, harcama sözü verdiğim taktirde bana mil yükleyebileceklerini (ki bu hatalarını telafi için bir işlem değil isteyen herkes kampanyaya başvurabilir) ancak ne kadarlık harcama sözüne ne kadar mil yükleyebileceklerini kartı tekrar kullanıma açtırmadan söyleyemeyeceklerini ilettiler. Açıkçası bu etik olmayan bir yaklaşım, yanlış bilgi verilerek bir kart gönderiliyor ve herhangi bir yerde 2. ekstrede kart ücreti yansıtılacağı yazmadan ve henüz alınmamış olan hizmetin ücreti tahsil ediliyor, bir de bilgi paylaşmak için kartı tekrar açtırmam isteniyor. Burada istenilen insanların bankadan arayan personele hiç bir şekilde güvenmemesi zannedersem, insanları yanlış ve eksik bilgiyle mağdur edip paralarına el koymak ahlaki değildir, yazdığım şikayete yukarıda yazdığınız gibi matbu cevap vermek yerine bu ücreti geri ödemeyeceğinizi yazılı olarak tarafıma bildiriniz, gerekli takibi ben sonrasında yapacağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi10 Eylül 2013

    Müşterimiz Sn. Mehmet Ö. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüşlerinizi www.garanti.com.tr / Haklı Müşteri Hattı sayfasında yer alan İletişim Formu aracılığı ile iletebilir, hafta içi ve cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında 444 0 338 ve ya 0850 222 0 338 numaralı hattımızı arayarak müşteri danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 7/24 hizmetinizde olan @garantiyesor ekibine; Facebook (http://on.fb.me/1356rGa) ve Twitter (http://twitter.com/garantiyesor) üzerinden de ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön