12 Nisan 2013 #1738550

Garanti Bankası Yapılmayan İade ve Açılmayan Kart Sorunu!

2009 senesinden bu yana garanti bankası kredi kartı kullanmaktayım bunun dışında hesaplarım da bulunmakta bankanızda. Geçtiğimiz ay kartımdan haksız yere 60 tl kart aidatı tahsil edildi ve bu bakiyem eksiye düşürelerek yapıldı arayıp iadesini istediğimde mümkün olmayacağını söylediler , o zaman kartımın geçici olarak kapatılmasını istedim kapattılar.


Mesai saatleri içinde çalıştığımdan kartı bankaya giderek ödeyemeyeceğim için 5 nisan günü açtırmak istedim tamam kayıt aldık 2 gün içinde size dönülecek dendi kimse dönmedi 10 nisanda tekrar aradım acil talep oluşturdum gün içinde aktif olacak dendi olmadı bugün havale masrafı ödeyerek diğer bankamdan ödeme yaptım ve kart hala kapalı.

Pınar 45 Okunma

Cevaplar

  • Garanti Bankası Temsilcisi12 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

  • Pınar12 Nisan 2013

    Yargıtay 13. Hukuk Dairesince verilen 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre ise söz konusu yıllık kart aidatının BK. 125 Md. HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü kesinleşmiştir. Bu karara istinaden Garanti bankasından yıllar önce almış olduğum kredi kartımın biran önce kart aidatlarımın tekrardan geri yüklenip bundan sonra aidat ücretinin kesilmesini istemiyorum. kart aidatı iademin en kısa zamanda yapılmasını talep ediyorum

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön