03 Şubat 2014 #2273706

Garanti Bankası Yanlış Hesaba Yapılan Havaleyi Geri Alamıyor!

09 Ocak 2014 tarihinde bir arkadaşıma Garanti Bankası üzerinden havale yaptım. Girdiğim hesap numarasının son rakamı sehven '7' yazılmış. Bu durumda para transferi ile alakası olmayan üçüncü bir şahsa para transferini sağladım.


Ertesi gün 5 yıldır ticari olarak çalıştığım Ali Çetinkaya şubesine durumu bildirdim. Kendileri karşı hesaba, aktarılan miktar için bloke koydular. Fakat uzun süren ısrarlarım neticesinde paranın yasal yollara başvurmadan iadesinin mümkün olmadığını belirttiler.


Yaptığım araştırma neticesinde yanlış havale yaptığım şahsın 4 yıl önce öldüğünü öğrendim. Bu süre zarfında belirtilen şahsın banka hesabı kapatılmadığı için paranın normal yollarda geri alınması da mümkün olamıyormuş!

Bener 1.276 Okunma

Cevaplar

  • Bener06 Şubat 2014

    Bugün bankadan aradılar ve 4 yıl önce ölen kişinin hesabından paramı bana geri iade edemediklerini belirttiler.Bu kişinin 4 yıl önce ölmesine rağmen hala niye hesapları açık diye sormama karşılık bir cevap alamadım.Paramın iadesi için dava açmam gerektiğini belirttiler.

  • Bener04 Şubat 2014

    Size zaten direk ulaştım ve çözüm üretmediniz.Buradan ulaşarak çözüm üretip üretmeyeceğinizi göreceğiz. Basma kalıp cümlelerle müşterilerinizi oyalamayı bırakın lütfen..

  • Garanti Bankası Temsilcisi03 Şubat 2014

    Müşterimiz Sn. Bener G. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön