05 Eylül 2013

Garanti Bankası Yanlış Bilgilendirme Yapıyor!

Garanti Bankasının Flexi kartını kullanmaktaydım. Yaklaşık 2 sene önce Garanti Bankası MH.den arayan bir görevli FB Bonus Card vermek istedi. Kart aidatı yoksa kabul edebileceğimi söylediğimde bana sadece 35 TL FB Kart ücreti tahsil edileceğini bununda Kulübe aktarılacağını bunun dışında SADECE ilk yıllığına kart basım ücreti olarak 5 TL ücret alınacağını belirtti.


Bende telefonda onayladım, bunun dışında herhangi bir sözleşmede imzaladım. Geçen ay ki ekstrem de FB Kart ücretini tahsil ettiler. Bu ay ki ekstreme de 59 TL aidat yansıtmışlar. Geçen senede aynı şekilde 49 TL alınmış ama ben fark etmemişim. Haksız şekilde alınan aidatların tarafıma iadesini istiyorum.

Yusuf 66 Okunma

Cevaplar

  • Yusuf09 Eylül 2013

    Garanti bankası verdiği sözde durmaz, söz vermedim der. Hatta dediğini demedim der. O ses kayıtları mahkeme kararıyla incelenecekse, bizde mahkemeye gideriz. Ayrıca; 5464 sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunu, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin vermiş olduğu kararlar ışığında; tahsil edilen bu paranın hukuka ve yasaya aykırı olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Galiba daha garantiye haber gelmemiş... Otur Garanti 0

  • Yusuf06 Eylül 2013

    Değerli bankamız; görüşümü ilettim, cevabınız bu oldu. Kendi kanallarınızda çözüm üretemediğiniz için başka kanallara başvuruyoruz. "Sayın YUSUF A. Haklı Müşteri Hattı'na iletmiş olduğunuz 37247694 numaralı mesajınız değerlendirilmiştir. Kredi kartı ücretleriyle ilgili bazı bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Kredi kartlarımız, yaptığınız alışverişleri yaklaşık 1 ay sonra ödemenizi sağlayan ve bu süre için herhangi bir vade farkı yansıtılmayan güvenli ödeme araçlarıdır. Kredi kartlarımız, hayatınızı kolaylaştırıp hızlandırırken, taksitli alışveriş fırsatı sunuyor ve biriktirdiği bonuslarla bedava alışveriş, millerle ise bedava uçuş imkanı sağlıyorlar. Kredi kartınızla Bankamızın sunduğu asistan, otopark gibi birçok farklı hizmete de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Yüksek teknoloji ve nitelikli insan kaynağı ile sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışan bu sistem, kaçınılmaz bazı yatırımları da beraberinde getiriyor. Müşterilerimizle imzaladığımız sözleşmeler kapsamında ve yasalara uygun olarak yılda bir defa yansıtılan kredi kartı ücreti, size sunduğumuz hizmetlerin oluşturduğu maliyetlerin bir kısmıdır."

  • Garanti Bankası Temsilcisi05 Eylül 2013

    Müşterimiz Sn. Yusuf A. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüşlerinizi www.garanti.com.tr / Haklı Müşteri Hattı sayfasında yer alan İletişim Formu aracılığı ile iletebilir, hafta içi ve cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında 444 0 338 ve ya 0850 222 0 338 numaralı hattımızı arayarak müşteri danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 7/24 hizmetinizde olan @garantiyesor ekibine; Facebook (http://on.fb.me/1356rGa) ve Twitter (http://twitter.com/garantiyesor) üzerinden de ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön