22 Mart 2013 #1701443

Garanti Bankası Yanlış Bilgi Verildi!

Bir ay önce Garanti bankasından arandım. Yeniden Flexi kart göndermek istediklerini,yeni bir düzenleme yaptıklarını ve bundan sonra benden hiçbir şekilde Flexi kart aidatı alınmayacağını,yedek kart olarak durmasının avantaj olacağını belirtmeleri üzerine kabul ettim. Karttan yaklaşık bir hafta sonra gelen postada 200 TL aylık harcama sözü verdiğim yazıyordu.Böyle bir söz vermediğimi söyleyerek,bankadan ses kayıtlarının incelenmesini istedim.Kayıtlar incelendikten sonra bu seferde böyle bir söz vermenize gerek yok bu kartlar bu taahhütle birlikte gelir cevabı verdiler. Bankaya e-posta ile şikayet yazdım; on günü geçti hala cevap verilmedi. Demek ki eski müşteri, kamu personeli olmak da yetmiyormuş.

Tolga 82 Okunma

Cevaplar

  • Tolga22 Nisan 2013

    Evet, görüldüğü gibi şikayetimin değerlendirmeye alındığını söyledikleri tarihin üzerinden tam bir ay geçti. Hala değerlendirmeleri sonuçlanmış değil. Hala konuyla ilgili tarafıma bilgilendirme yapmış değiller. Garanti Bankası sektördeki konumuna çok güvendiğinden olsa gerek, emin olun, müşterilerine zerre kadar değer vermiyor. Bir arkadaşım (adını, soyadını, rahatlıkla sizlerle paylaşabilir) yaklaşık dört beş ay önce, Garanti Bankası konusunda beni uyarmıştı; ben de bütün bankalarla sorun yaşanabileceğini söyleyerek önemsememiştim. Oysa durum öyle değilmiş; Garanti Bankası ile hakikaten daha fazla sorun yaşıyormuş insan. Üstelik çözmek için hiçbir çaba sarf etmediklerini bizzat bu acı tecrübeyi yaşayarak gördüm. Sakın aklınıza yanlış bir şey gelmesin. Hiçbir bankayla sorunu olmayan, ve aylık 2000 liranın üzerinde düzenli kredi kartı harcaması yaparak geciktirmeden ödeyen bir kamu personeliyim ben. Sorunun kimden kaynaklandığını iyice anlamanız için yazıyorum bu satırları. Konuyla ilgili elimden geldiğince çevremdekileri bilgilendirerek başka insanların da mağdur olmasını engellemeye çalışıyorum. Belki tüketici heyetleri veya mahkemelerle uğraşmak zor geliyor ama en azından iki satır karalayabiliriz hepimiz.

  • Tolga28 Mart 2013

    Sorun çözülmediği gibi, hiçbir bilgilendirme yapılmadı. Gerçekten Garanti Bankasının halkla ilişkiler anlayışını kınıyorum. Bu kadar süredir bu bankayla çalışan birikim sahibi bir kamu personeli olarak bana böyle davranılıyorsa artık denecek hiçbir söz yok.

  • Garanti Bankası Temsilcisi22 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön