13 Şubat
Yorum Yap
#11580334

Garanti Bankası Sormadan Kart Limitini Düşürmüş

Garanti Bankası kafasına göre 45.000 TL olan kart limiti 3,000 TL ekstre borcu 30 gün gecikti diye limiti canı istedi diye 20.000 TL'ye düşürmüş. Bu şu demek. Her ay ortalama 3-4 bin TL ödenen kart artık eksi 25.000 TL'de. Ödediğin para kaç para olursa olsun önce borcun olduğu kabul edilip borçtan düşülüyor. Yani siz eğer taksit yaptıysanız erken ödenecek anlamına geliyor. Siz o parayı yasal olarak 20 ay gibi ödeyecekseniz banka diyor ki hayır kardeşim hemen öde cezalısın diyor.


Yıllardır Garanti Bankası ticari müşterisiyim. Son zamanlarda yaşadıklarım beni bankanın önünden bile geçmeyecek duruma soktu. Geçtiğimiz zaman diğer kartıma yolladığım para başka kartıma gitmiş. Garantiyi aradım öbür karta atın ya da hesaba yollayın dedim böyle bir şey yok, tabiri caizse paranıza el koyduk. Diğer kartın borcunu kapat iade edelim dediler şok oldum. Banka düzenleme ve denetleme kurumuna müracaat ettim. Kısa bir sürede bankadan aradılar paranızı karta yatırdık dediler. O günden sonra ekstre borcunu öde, yasal takipte sin bilmem ne diye her gün telefon aldım, her gün mail aldım, her gün mesaj attım. Bunlarda yetmedi şirketimi arayıp adımı soyadımı söyleyerek orada mı çalışıyor vs... Diye saçma sapan taciz telefonları aldım. Banka düzenleme kurumuna şikayet ettim diye oldu bunların hepsi. Mağdur edilmekteyim.

Ertuğrul Ertuğrul 527 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Ertuğrul17 s

    Banka düzenleme ve denetleme kurumuna şikayet ettim. Şikayetim sonucu bddk aranızdaki sözleşmeden kaynaklı bir durum olduğu için herhangi bir uygulama yapamıyoruz yapacak bir şey yok Mahkemeye verebilirsine getirdi lafı. Demem o ki: Eğer bir banka limitinizi bir anda canı isteyince düşürüyorsa mahkemeye vermekten başka çareniz yok. Milletin güvendiği bddk meğer zaten bankalar hizmetindeymiş vatandaşın hizmetinde değil.

  • Garanti Bankası Temsilcisi13 Şubat

    Değerli müşterimiz, İletmiş olduğunuz mesajınızla ilgili çalışmaya başlıyoruz. Hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında konuyu titizlikle inceleyecek ve size en geç 2 iş günü içerisinde dönüş yapacağız. Gerekli durumlarda sizi 444 0 330 numarasından arayacağız. Dilerseniz bize; garanti.com.tr iletişim formu, Facebook / Garanti ve Twitter / GaratiyeSor hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Geri bildirimleriniz size en iyi hizmeti sunabilmemiz için bize her zaman yol gösteriyor. Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti Bankası

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler