18 Ocak 2014 #2242269

Garanti Bankası Pos'tan Şifre Kullanılarak Yapılan Alışverişin Garantisi Yok!

Küçük bir esnafım. Geçen ekim ayında dükkanıma gelen bir müşteriden şifre girilerek 50 euro'luk işlem yaptım müşteri daha sonra ülkesinde bu alışverişi yapmadığını bankasına itiraz etmiş. Şubem benden bu işlem ile ilgili slip'i istediğinde, kendilerine ibraz ettim. Daha sonra Garanti Bankası genel müdürlükten ibraz ettiğim şifreli slip'in yeterli bulunmadığı belirtilerek, ücretini benden keserek diğer müşteriye iade ettiler.


Sebebini sorduğumda şubem: visa-mastercard kurallarına göre tüketicilerin yapmış oldukları alışverişe itiraz yapma haklarının olduğunu ve pos makinesi kullanan esnaflarında bu riski her zaman taşıdıklarını söylediler.

Burak 90 Okunma

Cevaplar

 • Burak31 Ocak 2014

  charge back bölümüne yazılı olarak itirazımı 2 gün önce fax'la yaptım.aynı gün ilgili birimden aranarak,problemimin çözüleceği ve olumlu olarak geri dönüleceği söylendi.ama maalesef hala bir netice ve cevap gelmedi.

 • Burak29 Ocak 2014

  Garanti haklı müşteri hattından arayan temsilci,gayet olumlu ve iyi niyetli olmasına rağmen konunun,kendi biriminin dışında geliştiği ve ilgili birime gerekli itirazı yapmam için gerekli bilgileri tarafıma vermiştir.ben de konuyu o departmanla çözmeyi umuyorum.

 • Burak23 Ocak 2014

  Bankamdan bana gelen mail cevabında konu ile ilgili şikayetim için: bonus.com.tr sitesinden harcama/ nakit avans bölümündeki itiraz formunun doldurulup,imzalanarak ilgili fax numarasına gönderilmesi gerektiği söylenmiştir.sitedeki bölümler tamamiyle tüketici ile ilgili harcama itiraz seçenekleri olup,benim konum ile hiçbir alakası yoktur.bu demek oluyor ki bankam henüz şikayet konumu anlamamıştır! Ben tekrar hatırlatayım: benim pos cihazımdan şifre kullanılarak ciro ettiğim harcamaya müşteri itiraz etmiş ve bankam benden bunun bedelini hesabımdan alarak müşteriye iade etmiştir.....umarım şikayet konum anlaşılmıştır,cevabınızı hala bekliyorum.

 • Burak21 Ocak 2014

  Şikayetim ile ilgili bankamdan veya şubemden henüz net bir cevap ve açıklama gelmemiştir.

 • Garanti Bankası Temsilcisi18 Ocak 2014

  Müşterimiz Sn. Burak Anıl Y. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön