17 Nisan
Yorum Yap
#11857015

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerinin Onayladığı İadenin Yapılmaması!

ETS Tur (otel) ve Enuygun.com (uçak biletleri) rezervasyonları taksitli olarak gerçekleştirmiştim. Daha sonra kısa süre içinde tüm kredi kartı borçlarımı ilgili bankada kapattırdım (erken ödedim) 07.04.2019 tarihinde müşteri hizmetleri ile görüşmeme istinaden; bu rezervasyonlarımı sigortalı olması sebebi ile iptal ettirmek istediğimi ve iptal başvurusu yaptığımda da ödemenin tarafıma nasıl geçeceğini sorguladım. Kendileri bana (ses kayıtlarında bu görüşmeler mevcuttur) bu görüşmede erken kapama borç ödeme sebebi ile paranın tarafıma iadeler bankalarına ulaştığında tek seferde yapılacağı ve mağdur edilmeyeceğim söylendi. Kısa süre sonrasında iptal işlemi gerçekleştirdim. İadelerin her ikisini de takip ederek bankaya geçtiğini izledikten sonra, müşteri hizmetlerini arayıp parayı iadesini hesabıma istedim. O görüşmemdeki müşteri hizmetleri paranın taksitli yapıldığı gerekçesi ile taksitli alırsınız denildi.


Sonra tatmin olmadım anlaşamadığımı bu müşteri hizmetlerinden dolayı, (çünkü kapamadan önce arkadaş böyle demişti düşüncesi ile) farklı bir müşteri hizmetlerini tekrar aradım. Bu aramamdaki görüşmelerinde dinlenmesi daha sonra istedim. Saat 13.00 - 14.00 sularında tarihte 10.04.2019 ya da 11.04.2019 olması gerekiyor. Bu temsilci arkadaş bana daha önceki arkadaşın taksitli dediği için durumu izahat edince özür dilerim arkadaşım adına yanlış bilgi vermiş para iadesi tek seferde yapılacaktır diye bilgi verdi. Süre gelen zaman içerisinde para tarafıma 3 gün denildi yatmadı.


En son görüşmemi 15.04.2019 tarihinde öğlen sularında yaptığım bir başka müşteri hizmetleri doğum gününüz kutlu olsun canınız sıkmayın dedi ve paranın ilgili hesap numaramı da söyleyerek hesabıma yatacağını 5318 TL olarak belirterek kayıt açtığını iletti. Özellikle sordum bu para tarafıma en geç 3 gün içinde tek seferde mi yatacak dediğimde evet bu görüşme sonrası evet dedi. Bu işlemler sonucunda ses kayıtlarının dinlenmesi talep etmiştim ona istinaden ismini vermeyen banka yetkilisi genel müdürlüğünce 17.04.2019 saat 11.00 görüşmemizi de aktarmak isterim. Evet kayıtlar incelendi dinlendi haklısınız arkadaşımız hata yapmış gözüküyor onun adına özür dileriz. Ben de dedim pardon ben özür beklemiyorum hatanın giderilmesi ve mağduriyetimin ortadan kaldırılması talep ediyorum dediğimde iç bünyelerinde arkadaşı ihtar ve ceza ile cezalandırdıklarını merak etmemen gerektiği iletildi. Müşteri hizmetleri tek seferde yatar diyor, genel merkez kabullenmiyor özür dileyip taksitle yatacak diyor.

Haydar Haydar 221 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Garanti Bankası Temsilcisi17 Nisan

    Değerli müşterimiz, İletmiş olduğunuz mesajınızla ilgili çalışmaya başlıyoruz. Hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında konuyu titizlikle inceleyecek ve size en geç 2 iş günü içerisinde dönüş yapacağız. Gerekli durumlarda sizi 444 0 330 numarasından arayacağız. Dilerseniz bize; garanti.com.tr iletişim formu, Facebook / Garanti ve Twitter / GaratiyeSor hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Geri bildirimleriniz size en iyi hizmeti sunabilmemiz için bize her zaman yol gösteriyor. Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti Bankası

Ziyaretçi Yorumları