21 Mart 2013 #1698971

Garanti Bankası Miles&Smiles Kartıma 80 TL Program Bedeli Kesti İade Talebimi Reddetti!

Garanti bankası Miles&Smiles Kredi Kartımdan 80.-TL "MasterCard program ücreti" adı altında ücret yansıttı, iade talebime de red cevabı verdi.


Bu kartı sadece ihtiyaç anında kullanmam nedeniyle bir yılda elde ettiğim avantaj kestikleri 80.-TL'yi bulmuyor, bankaya benim maliyetim bu kadar yüksek olmamasına rağmen bu yüksek bedel alınmak isteniyor.


Üstelik bana yansıtılan bu yüksek rakam sözleşmede 80.-TL olarak yazmamasına rağmen, banka bu yüksek rakamı tek taraflı kendisi belirleyip ödeme için dayatıyor. Makul bir bedel olsa ödeyeceğim.


Karta bağlı HGS aboneliklerini iptal ettirerek başka bankaya aktardım, yakında kartı da iptal ettireceğim, hakem heyetine de başvurumu yapacağım.

A. 338 Okunma

Cevaplar

 • A.24 Haziran 2013

  Garanti bankası genel müdürlüğüne taahhütlü mektup yazarak bugüne kadar kredi kartı aidatı olarak çekilen bedellerin listesini yazılı olarak bildirilmesini istedim, ancak banka bana yolladığı dökümde son 4 yıl için yapmış olduğum ödemeleri göstermedi. Haklı müşteri hattından 3-4 defa talebimi yazılı olarak iletmeme rağmen banka bana 2010, 2011, 2012 ve 2013 yılları için ödediğim aidat miktarları bilgisini vermiyor, talebime israrla cevap vermiyor.

 • A.29 Nisan 2013

  Bugün asıl kartımı ve ek kartımın iptali talimatını da verdim. 2013 yılı için aidatı ödediğimi ve Şubat 2014'e kadar kartı kullanmamı, bunun yanında 2000 mil verebileceklerini, ayrıca Kart aidatının ekstrelerin arkasında yazılarak bildirildiğini de söylediler. Ben de bu 80.-TL'lik bedelin sözleşmede yazmadığını, bankanın tek taraflı olarak belirleyip rızam olmadan aldığını müşteri temsilcisine ilettim. Ayrıca bankanın genel müdürlüğünden, kesilen aidat miktarlarını yazlı şekilde istememe rağmen sadece 2009'a kadar alınan aidatları bana liste halinde gönderdiler, son 4 yıl listede gösterilmiyor.

 • A.22 Mart 2013

  Konu hakkında bana daha önce de gönderdikleri çözümden uzak standart cevabı gönderdiler. Zamanı gelince kartı iptal ettireceğim, aidatı almak için de başvurularımı yapacağım, sonucu www.sikayetvar.com'da duyuracağım. Bana avantaj sağlayan ve aidatı almayan bankalar bunu beceriyor Garanti bankası beceremiyor.

 • Garanti Bankası Temsilcisi21 Mart 2013

  Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön