29 Mart 2013 #1714526

Garanti Bankası Maaş Hesabımdan Hesap İşletim Ücreti Kesilmiş!

Bankada 2011 yılında açtırdığım ve aktif kullanmadığım bir hesabım vardı. 2012'nin son 6 ayında bu hesapla ilgili yalnızca 1 işlem yaptım (~ 160 TL'lik) buna karşılık bu dönem için 45 TL işletim ücreti kesildi. Bunu Alo-Garanti'ye bildirdiğimde bana bunun standart prosedür olduğu söylendi.


Mart ve Ekim aylarında 45'er TL olmak üzere iki kez bu ücret tahsil ediliyormuş. Hesabıma gelen 160 TL için 90 TL kesinti ödemek zorunda bırakıldığım bu banka ile bir daha asla çalışmayı düşünmüyorum. Bu kesintinin iade edilmesini talep ettim. Ancak geri çevrildi. Mevcut hesaplarımı kapatıp, bir daha asla bu banka ile çalışmayacağım. Bu 90 TL'yi hangi masrafa karşılık talep ettiklerini merak ediyorum!

İlknur 89 Okunma

Cevaplar

  • İlknur30 Mart 2013

    1714526 no'lu şikayetimde çok aktif olarak işlemeyen vadesiz hesabımdan yapılan kesinti ile şikayette bulunmuştum. Şikayetimle ilgili Garanti Bankasından gönderilen yazıda kesilen ücretin müşteri olarak benim bankaya maliyetimin "bir kısmı" olduğu ve otomatik 2 adet ödeme talimatı vermem ya da maaş müşterisi olmam gibi istisnai durumlarda bu maliyeti "benim adıma kendilerinin" karşılayacağı ifade ediliyor. Yani hesabını işletmeyen insanlardan bile yılda 90 TL gibi bir kesinti yapılıyor. Kesinti yapılan dönemde hesabımda gerçekleşen işlem en fazla 2'dir. Yani işlem başına bankaya maliyetim ortalama 45 TL oldu bu durumda. Bu yapılan kesintinin derhal hesabıma geri yatırılmasını talep ediyorum.

  • İlknur30 Mart 2013

    Şikayetimle ilgili Garanti Bankasından gönderilen yazıda hesabımdan kesilen ücretin müşteri olarak benim bankaya maliyetimin "bir kısmı" olduğu ve otomatik 2 adet ödeme talimatı vermem ya da maaş müşterisi olmam gibi istisnai durumlarda bu maliyeti benim adıma kendilerinin karşılayacağını ifade ediyorlar. Yani hesabını işletmeyen insanlardan bile yılda 90 TL gibi bir kesinti yapılıyor. Aktif olarak işlemeyen hesabın nesinden işletim ücreti kesiliyor? Bu yapılan kesintinin derhal hesabıma geri yatırılmasını talep ediyorum.

  • Garanti Bankası Temsilcisi29 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön