01 Nisan 2015

Garanti Bankası Kredi Masrafları Ödenmedi

Garanti Bankası 22***987 hesap No.lu eski müşterisiyim çekmiş olduğum kredinin dosya masrafı iadesi için tüketici hakem heyetine başvurdum. Masrafın 15.07.2014 tarihinden itibaren avans faizi ile birlikte tüketiciye iadesi kararı çıktı.

Bahçekapı Şubesi'ne ilgili evrakı götürdüğümde paramı almam için içerisinde alacağım paradan ve yasal faizlerden feragat edeceğim ifadesi yer alan ibranameyi imzalamam gerektiği bilgisi verildi. Bununla beraber sözde haklı müşteri hattını arayıp durumu anlattım ama kendilerinde işlerin böyle yürüdüğü şeklinde saygısızca bir tavra maruz kaldım. Hak ettiğim ilgili tutarın yasal faizi ve avans faizi ile birlikte ivedi ile tarafıma iadesini talep etmekteyim.

Batuhan 437 Okunma

Cevaplar

  • Batuhan01 Nisan 2015

    .

  • Batuhan01 Nisan 2015

    Haklı Müşteri Hattı tarafından gün içerisinde aradım sadece ilgili tutarın tarafıma yatırdığı Tüketici Hakem Heyeti kararında yer alan 15.07.2014 tarihinden itibaren avans faizi ile birlikte tüketiciye iadesi kararındaki yasal faizin tarafıma ödenmeyeceği belirtilmiştir. Kredi ödememiz geciktiğinde bizden büyük oranlarda gecikme faizi alan banka haksız yere benden tahsil edip uzun bir süreç neticesinde tarafıma ilettiği paranın yasal faizini ödemeyeceğini tarafıma iletiyor. Mevcut sürecin hakkaniyetsiz ve mağdur edici olduğunu düşünüyorum.

  • Garanti Bankası Temsilcisi01 Nisan 2015

    Müşterimiz Sn. Batuhan A. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön