01 Kasım 2016 #6829734

Garanti Bankası Kredi Kartımdan Kesilen Üyelik Ücretinin İadesini İstiyorum

Garanti Bankası üyelik aidatının iadesini istiyorum! Kredi kartıma 29.10.2016 tarihinde 82.50 TL yıllık kart aidatı ücreti yansıtıldığını öğrendim. 4077 sayılı tüketiciyi koruma hakkında kanununun 6. maddesine göre bu işleminizin yasal olmadığı aşikardır. Kaldı ki yargıtay'ın da bu yönde kararları mevcuttur. Kredi kartımdan haksız olarak kesilen 82.50 TL'nin en kısa sürede iade edilmesini talep ediyorum. Kredi kartımdan kesilen kart aidatının iade edilmemesi durumunda kartımı iptal ettirerek yasal yollara başvuracağımı bildiririm.

Mustafa 85 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa02 Kasım 2016

    01.11.2016 tarihinde Garanti Bankası müşteri temsilcisi tarafından aranıp, ilgili kesintinin kullandığım hizmetlerin karşılığı olduğu bildirildi. Hangi hizmetler olduğunu sorduğumda kazandığım puanların, yaptırdığım taksitlerin karşılığı olduğu söylendi. Ben yıl boyunca 82.50 TL puan kazanmadım ve sözleşmemle kazandığım puanları katları ile bankaya ödeyeceğimi de bildirmedim. Müşteri temsilcisine söylediklerimi burada da tekrarlamak istiyorum. 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. Maddesinde düzenlenen "Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelerde bu durum netleştirilmiştir ve Kredi Kartı Kullanımında yıllık aidat ücreti almak kanunsuzdur. Önceki şikayetimde bildirdiğim gibi kartımı bu günden itibaren kullanmıyorum ve en kısa zamanda kapatıp yasal işlemleri başlatacağımı bildiriyorum.

  • Garanti Bankası Temsilcisi01 Kasım 2016

    Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön