10 Mart 2016 #5062987

Garanti Bankası Kredi Kartı Yıllık Üyelik Ücreti

Garanti Bankası kredi kartı ile tanışmam maaş müşterisi olmam nedeniyle gerçekleşti ve Bonus kredi kartı talebinde bulundum. Daha sonra kurumum maaş ödemeleri kapsamında farklı bir banka ile anlaşma yaptı. Bu süreçte Bonus kredi kartımı aktif olarak kullandım ve kullanmaya devam ettim. Son 1 yıllık işlemlerim dikkate alındığında 40000 TL civarında bir işlem söz konusu.


Mart 2016 tarihli kredi kartı ekstresinde 107 TL üyelik ücreti tahsil edilmiştir. Maaş müşterisi olduğum banka bu hizmeti ücretsiz olarak sağlarken, Garanti Bankası'nın da bu hizmet kapsamında tahsil ettiği 107 TL üyelik ücretini ödemeyi kendi açımdan mantıksız bir hareket olarak gördüm ve konu ile ilgili Garanti Bankası'nın müşteri hizmetlerini aradım ancak kendileri hesabıma 55 TL Bonus puan ekleyebileceklerini söylediler teklifi kabul etmedim. Üyelik ücreti olarak yapılan bu kesintinin iadesini talep etmekteyim.

Serhat 45 Okunma

Cevaplar

  • Serhat10 Mart 2016

    Bu konu ile ilgili tarafıma daha önce standart olarak kaleme alınmış muhtemelen her müşteriye gönderilen bir e-posta ile talebimin özetle (özetle diyorum çünkü uzun uzun ifadelerle kredi kartı kullanımın avantajlarını anlatan süslü cümlelerden çıkardığım sonuç) uygun olmadığı bildirdiler. Şikayetimde belirttiğim gibi bu konuda talebim netti, ve karşılanmadı. Eğer bu konuda standart mail dışında bir irtibata geçilmeyecek ve talebim karşılanmayacak ise kesilen üyelik ücretinin iadesi için bu konuda tüm yasal hakkımı kullanacağım. Ayrıca bankanız ile olan tüm alakamı kesip, aynı hizmeti ücretsiz olarak sağlayan maaş müşterisi olduğum bankaya taşıyacağımı bildiririm. Saygılar sunarım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi10 Mart 2016

    Müşterimiz Sn. Serhat D. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön