19 Nisan 2013 #1753109

Garanti Bankası Kredi Kartı Yıllık Kart Ücretinin İadesini İstiyorum!

Kullanmadığım, hamili olduğum 5407...1012 nolu kredi kartından 2013 yılı ocak ekstresinde 79.00 tl kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 6. maddesinde düzenlenen ” Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar” hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.


Bu nedenle 2013 yılı ocak ayına ait hesap özetinde yer alan yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen 79.00 TL kredi kart yıllık üyelik ücretinin iadesini talep ediyorum.Buradan gelecek sonuca göre İlgili Tüketici Hakem heyetine başvuracağımı bildiriyorum.

Handan 282 Okunma

Cevaplar

  • Handan25 Nisan 2013

    konuyla ilgili müşteri hizmetleri aradı,79.oo tl kart bedelinden 40.00tl bonus puan olarak yüklenebileceği yoksa kartın iptalini gerçekleştirecekleri söylendi.14 yıldır müşterisiyim, tüm bedelinin geri iadesi olmayacaksa iptalini istedim......geçen yıl;ücretsiz ve cazip şartlarla diye taleplerini kabul ettiğim amex kartım var diye,bonus kartımı iptal ettirmek istedim,amex kart bonus karta bağlı iptal edemeyiz dediler ve bonus kartı iptal etmediler.bu arada amex kartımıda bir yıl kapattırmazsam bedel alınmayacağı söylendi.Geçen yıl amex kartım kalsın diye mecburen bonus kartımda iptal olamadı.sadece taksitlerim var alışveriş yapmadım son 3 ay diye, kart bedelini de iade etmişlerdi........Şimdi nasıl oldu temmuza kadar amex kart iptal ettirmeme sözüm varken bonus kartım iptal edilebildi..madem böyleydi neden geçen yıl bonus kartım iptal edilmeyip bu sene kullanmadığım halde 79.00 tl bedel kestiler ve iade bile edemiyorlarmış???neyin bedeli acaba bu..14 yıllık müşteri olmanınmı !!!!ŞİKAYETİM GEÇEN YIL KAPATMADIKLARI KARTIMA KULLANMADIĞIM HALDE BU YIL 79.00TL ALIYORLAR

  • Garanti Bankası Temsilcisi19 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön