26 Kasım 2014 #2849835

Garanti Bankası Kredi Kartı Ücret İadesinde Vahim Durum!

Kartımdan online bir alışveriş sitesinden 6 taksitli bir alışveriş yaptım. Ancak ertesi gün siparişi iptal ettim. İlgili site kesilen tüm ücretin kartıma iadesi yapıldığını belirten mesaj gönderdi. Ancak kartıma iadenin 9 taksit halinde yansıtıldığını görüyorum.


Öncelikle tüm iadesi yapılan paranın taksitli olarak geri ödenmesinin manası nedir? İkinci olarak 6 taksit olarak alınan bir ürün 9 taksit olarak geri nasıl ödenir? Bu bankacılık mı, yoksa müşterinin kötüye kullanımı mıdır? Çok açık söylüyorum ki, ya bu hatayı düzeltirler ya da bu kartı tamamen kapatırlar. Gerçekten vahim bir durum.

Ebru 852 Okunma

Cevaplar

  • Ebru26 Kasım 2014

    Haklı müşteri hattı, haklı banka olarak çalışması ironik. Gelen cevapta, banka kredi kartı uygulamasının bu şekilde olduğu, dilersem ilk taksiti ödemeyip faizini sonra arayıp isteyeceğim söyleniyor ne demekse. Ama 6 taksit aldığım ürünü niye 9 taksit ile iade edildiği mevcut değil. Açıkcası bu tip uygulama müşteri memnuniyetinin önemsemediği göstergesi bu nedenle tek talebim kartın tamamen iptalinden ibaret olacak. Bu konuda telefonla iptali mümkün mü yoksa şubeye mi gitmek gerekli bunu söylemeleri kafi olacaktır. Elveda Garanti.

  • Garanti Bankası Temsilcisi26 Kasım 2014

    Müşterimiz Sn. Ebru K.D. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön