21 Temmuz 2017 #8926181

Garanti Bankası Kredi Kartı Limit Sorunu Çözülmedi

Garanti Bankası tarafından başvurum sonrasında Platinum Bonus Kart gönderildi. Ancak diğer bankalardaki kartlarımın limitinin maaşımın 4 katını aşması nedeniyle kartın "0" limitli olacağı belirtildi. Ben de diğer bankalardaki kart limitlerimi düşürmek ve sonrasında Garanti Bonus 'un limitini arttırmak amacıyla onay verdim. Akabinde başka bankalarda bulunan kart limitlerimi düşürdüm. Şu anda kartlarımın toplam limiti maaşımın 3 katına dahi denk gelmemekte, adıma bir kredi haciz vs. de bulunmamakta. Ayrıca başka bankalarda yaptırdığım KKB sorgularında kart limitlerimin düşürme talimatım sonrasında güncellendiğini de öğrenmekteyim. Konuya ilişkin gerek Garanti şubesi gerekse de cep bankacılığı ile defalarca görüştüm ancak herhangi bir çözüm elde edemedim. Her ikisi de çözüm için diğerini adres göstermekte. Böyle giderse Garanti Bankası ile ilişkimiz başlamadan bitecek.

Mert 2.417 Okunma

Cevaplar

  • Mert24 Temmuz 2017

    Banka bugün tarafıma dönüş yaptı ve bankanın politikaları nedeniyle limit arttırımına gidemediğini belirtti. Herhangi kredi kullanmış değilim, maaşımda herhangi bir haciz bulunmamakta, başka kredi kartlarımın toplamı maaşımın 4 katının altında, kredi notum Türkiye ortalamasının çok üzerinde. Gerekçe sorduğumda her seferinde bankanın politikaları gibi muğlak ve genel bir ifade kullanıldı. "Maaşınız yetersiz, kredi notunuz yetersiz" tarzı bir açıklama bekliyordum açıkçası ancak genel geçer ifadelerle geçiştirildi. Madem "bankanızın politikaları" dolayısıyla limit veremiyordunuz Platinum kart neden gönderdiniz? " Bu söyledikleriniz çözüm değil. Eşim de bankacı ve dolayısıyla bankacılık dünyasına ve kurallarına uzak bir aile değiliz. İlk kez garanti bankasıyla çalışma girişiminde bulundum ve çok pişmanım. İlk fırsatta banka kartlarımı ve bütün hesaplarımı kapattıracağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi21 Temmuz 2017

    Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti Bankası

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön