08 Şubat 2016

Garanti Bankası Kredi Kartı Aidat Ücretinin İade Sorunu!

Garanti Bankası'nın müşterisiyim, üstelik Garanti Emeklilik üyesiyim, birçok kez hukuk ve tüketici mahkemelerinde lehimize sonuçlanmasına rağmen kredi kartımdan üyelik ücreti 8250 TL kesinti yapılmıştır. Söz konusu kartı alırken tarafıma bankanızdan aidat ücreti alınmayacağı bildirilmiştir.


Kasım 2013 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yeni tüketici kanununa konulan bir madde ile aidat sorununa da çözüm getirildi. Aidat ücretlerini yeniden düzenlemiştir. Yine konuyla ilgili Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin 2008/6088 Karar no.lu kararı başta olmak üzere birçok son merci kararları bulunmaktadır. Aidatın iadesini aksi halde Garanti Emeklilik dahil banka ile olan tüm bankacılık işlemlerimi sonlandırmak istiyorum.

Arif 60 Okunma

Cevaplar

  • Garanti Bankası Temsilcisi08 Şubat 2016

    Müşterimiz Sn. Arif K. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön