10 Nisan 2013 #1734650

Garanti Bankası Kredi Kartı Aidat İptali!

Kredi kartın yıllık aitadi için baş vurdum benden bunu iptal edemeyeceklerini söylediler istersem kartını iptal ederiz ama bunu ödersin dediler ne yapmam lazım hakkımı aramak için bu kanunen hakları değil iptal etmeleri lazım?

İbrahim 56 Okunma

Cevaplar

  • İbrahim19 Nisan 2013

    5014 nolu 16.04.2013 tarihinde garanti bonus kredi kartımdan alınan 59 TL'lik yıllık üyelik ücretine itiraz ediyorum ve iadesini talep ediyorum, bir sonraki faturadan düşülmesini istiyorum.Ayrıca talebimi olumsuz karşılamanız durumunda TBB Hakem Heyetine, BDDK'ya ve ayrıca BİMER ileteceğimi bildiririm. Ayrıca Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin bankaların müşterilerinden 'kart ücreti' alamayacaklarına ilişkin verdiği karar 21. 07. 2008 tarih ve 26943 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı ve mevzuatlarınızın geçersiz olduğunu yasal dayanağı olmadığını iletirim, olumlu dönülmezse kartımı iptal ettireceğim.

  • İbrahim14 Nisan 2013

    Kredi kartı kullanımından dolayı kesilen yıllık kart aidatının yasal olmadığını düşünüyorum. Bu konuda alınan mahkeme kararlarının ve tüketiciyi koruma maddeleri gereğince bu ödemiş olduğum kart ücretlerinin tarafıma iadesini istiyorum. Yasal yollara başvuru hakkımın da saklı olduğunu hatırlatır, bu konuda karşılıklı memnuniyetin devam etmesini umut ederim.

  • Garanti Bankası Temsilcisi10 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön