30 Haziran 2015

Garanti Bankası Kredi Hayat Sigortası Sorunu!

Şikayetime konu babamın kullanmış olduğu kredi için 2012-2013 tarihinde hayat sigortası yaptırmıştır. 2014 yılı aralık ayında sigorta yenilenememiştir. 2015 yılının şubat ayında babam vefat etmiş olup borcu ile ilgili Garanti Bankası genel merkeze şube kanalıyla dilekçe yazdık. 10 gün sonra şubeye gittiğimizde dilekçenin genel merkeze gönderilmediğini öğrendik.

Bireysel olarak Mart 2015 tarihinde genel merkeze dilekçeyi gönderdik 1 ay sonra genel merkezden aranarak bazı evraklar istediler. 3 ay oldu hala dilekçemize cevap yazmadılar. Kredi çekilirken hayat sigortası yenilenmesi için bankaya talimat bile vermiştir. Garanti Bankası genel merkezdeki hukuk müşavirleri neden bu konuyla ilgilenmiyor.

Elif 267 Okunma

Cevaplar

  • Elif04 Temmuz 2015

    Şikayete konu Babam vefat ettikten sonra Garanti Bankası'ndan kullanmış olduğu kredi ve sigorta ile ilgili Genel merkeze dilekçe yazdık. 3 ay oldu dilekçemize merkez tarafından cevap verilmedi. Şikayetim üzerine Garanti Bankası çağrı merkezi sigortacıyı ile görüşmemi sağlamıştır. Ancak benim sorunum bankacılık işlemi olup, muhatabım Garanti Bankası Genel Müdürlüğüdür. Garanti Emeklilik vasıtasıyla görüştüğüm kişi dilekçemin "Avukat aracılığıyla gönderildiği takdirde cevap verilebileceğini "söylemiştir. Benim de şahsi olarak dilekçe hakkım olduğunu hatırlatır ve genel merkezin bizi muhatap alıp yazılı bir cevap göndermesini beklemekteyiz.

  • Garanti Bankası Temsilcisi30 Haziran 2015

    Müşterimiz Sn. Elif Gümüş V. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön