21 Mart 2015

Garanti Bankası Konut Sigortası İptali

İpotekli finansman kredilerime ait Garanti Bankası'nın Eureko Sigorta aracılığıyla yaptırdığı 5adet Evim Garantide Plus sigorta poliçelerinin iptalini de talep ettim. Henüz bir sonuç alamadım. Zorunlu deprem sigortası hali hazırda mevcuttur. Bu da 4077 No.lu Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 5 ve 10 numaralı maddesine ters düşmektedir. Hayat, konut veya DASK sigortası isteğe bağlı sigortalardır ve kredi aşamasında bir şart olarak öne sürülemez. Evim Garantide Plus sigortalarının da iptalini istiyorum.

Oylum 1.281 Okunma

Cevaplar

  • Oylum24 Mart 2015

    1 kere aranmışım, müsait olmadığım için cevap veremedim, sonrasında müşteriye bilgilendirme yapılmıştır ve bir de yapılmayan görüşme ile alakalı anket formu maili olmak üzere 2 mail aldım. Döndüm kendim aradım ve talebime olumsuz yanıt verildi. Banka tıpkı #hayat sigortası nın iptalinde pürüz çıkarıp krediye bağlı olduğunu söyledikleri gibi konut sigortaları içinde aynı şeyi iddia ederek kanuna karşı hareket yapmaktadır. Ayrıca 4 kredim olmasına rağmen 5 adet konut sigortası yapılmıştır.

  • Garanti Bankası Temsilcisi21 Mart 2015

    Müşterimiz Oylum A. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön