14 Mayıs 2013 #1796738

Garanti Bankası Kart Ücretini İade Etmiyorlar!

13.05.2013 tarihinde müşteri temsilcisini arayıp görüştüğümde. Mart ayında 59 tl olarak kesilen kart aidatımın ancak 20 tl sini bonus olarak yükleyebileceklerini söylediler. Bende bonus istemediğimi belirttim. Şimdiye kadar ödemiş olduğum kredi kartı aidatlarını talep ediyorum. Hukuki Sebep 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen "Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır. Yargıtay, vatandaşın 10 yıl geriye dönük olarak kredi kartı aidatının almasının yolunu açmıştır. Kredi kartı numaramın son 4 hanesi 6016 Talebimin yerine getirilmemesi durumunda yasal hakkımı Tüketici hakları mahkemesinde arayacağım.

Okan 42 Okunma

Cevaplar

  • Okan21 Mayıs 2013

    bunun olmasından nefret ediyorum ama.. bonus kredi kartımı sonsuza kadar kapattırıcam.. diğer bankaların uyguladığı yasal prosedürle sizin uyguladığınız yasal prosedür arasında ne fark var? diğer banka kart aidatını iade ederken siz aidatın tamamını iade edemiyoruz 20 tl bonus yükleyebiliyoruz diye bi cevapla bana dönüyorsunuz.. peki bu 20 tl bonus neyin nesi? sus payı mı? çok sevdiğiniz bir müşterimiyim? nedir bu bonus saçmalığı??

  • Garanti Bankası Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön